Lesson 40 - Using ratio to solve proportion questions - the unitary method.

Lesson 40 - Using ratio to solve proportion questions - the unitary method. This lesson shows you how to use ratio to break down a problem to work out the cost of 1 item. Practice can be found on page 89-100.